Memorial Szabo Francisc editia a V-a – 8 iunie 2015

AFIS           

   Dupa o intrerupere de cativa ani, clubul nostru, impreuna cu Robert Szabo, a reluat organizarea acestui eveniment, care in acest an ajunge la a V-a editie, acum cand se implinesc 20 de ani de la plecarea dintre noi a prietenului si colegului nostru Szabo Francisc.Intr-o locatie deosebita, asa cum este Biblioteca Judeteana ,,Petre Dulfu”, am organizat o expozitie foto cu fotografii realizate de Szabo Francisc, dar si cu fotografii ale membrilor clubului nostru. In sala de proiectii Robert Szabo a prezentat o proiectie numita ,, Diason” , din lucrarile si cu aparatura tatalui sau de acum peste 30 de ani , functionala si astazi…iar noi am proiectat un slideshow in care ne-am prezentat activitatea. A fost lume multa , iubitori de fotografie , de natura , cunoscuti sau mai putin cunoscuti, dar care la sfarsitul proiectiilor, in holul bibliotecii, printre fotografii, am impartasit impresii si amintiri…

KDK_2360

KDK_2372

 

KDK_2373

KDK_2369

DSC_0005

DSC_0007

 

KDK_2334

KDK_2340

     Prin aceasta manifestare , vom pastra vie amintirea prietenului nostru Szabo Francisc !

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *